Мінеральний корм «Макро-Сорб» – характеристика і використання
За хімічним складом мінеральний корм «Макро-Сорб» характеризується оптимальним поєднанням різних форм кальцію, високою формою засвоювання фосфору та вмістом природного сорбенту (карбонат кальцію, монокальційфосфат).
Застосування в складі комбікормів мінерального корму «Макро-Сорб»:
– сприяє покращенню фізіологічного стану і відтворної здатності, позитивно впливає на продуктивні якості основного стада тварин;
– збільшує молочну продуктивність корів і вівцематок, кількість жиру і білка в молоці, знижується вміст у молоці вільного азоту;
– підвищує збереженість та приріст живої маси телят і ягнят у молочний період вирощування;
– зв’язує аміак в рубці жуйних тварин, знижує його токсичність, сприяє безперервному мікробному циклу, збільшує засвоюваність азотних речовин корму, виводить із організму не синтезований аміак;
– підвищує молочність свиноматок, збільшує збереженість та приріст живої маси поросят;
– збільшує яєчну продуктивність, впливає на утворення шкаралупи яєць, сприяє підвищенню її якості, зменшується бій яєць;
– підвищує збереженість та приріст живої маси молодняку яєчних і м’ясних курей в період вирощування та відгодівлі;
– підвищує приріст живої маси молодняку при вирощуванні і відгодівлі, покращує смакові властивості м’яса, збільшується розмір і якість шкурок кролів;
– знижує pH комбікорму та вмісту травного тракту, зменшує буферну ємність кормів, сприяє пригніченню активності патогенної мікрофлори шлунку і кишечнику тварин, є надійною основою профілактики шлунково-кишкових захворювань тварин;
– позитивно впливає на перетравність і засвоюваність поживних речовин раціону, зміцнює імунну систему організму та нормалізує обмін речовин;
– адсорбує і виводить із організму тварин аміак, солі важких металів, мікотоксини;
– забезпечує потребу тварин у кальції та фосфорі, є додатковим джерелом надходження в організм інших нормованих мінеральних речовин;
– знижує концентрацію шкідливих газів у приміщеннях для утримання тварин.
Мінеральний корм «Макро-Сорб» універсальна 2,5 %
Кальцій, % |
Фосфор, % |
Сорбент |
24 |
7 |
Включено |
Характеристика мінерального корму «Макро-Сорб»
Кальцій і фосфор становлять близько 70 % усіх мінеральних речовин організму. Особливо велике значення вони мають для організму підростаючого молодняку, коли переважає ріст кісткової і м’язової тканин, вагітних та лактуючих тварин, сухостійних і дійних корів, курей-несучок.
Майже весь кальцій і близько 80-85 % фосфору міститься у кістковій тканині і лише 1 % кальцію та 15-20 % фосфору – в інших тканинах.
Кальцій необхідний як структурна речовина організму тварин, забезпечує нормальне функціювання скелетних і серцевих м’язів.
Фосфор відноситься до числа найбільш важливих життєво необхідних макроелементів. Разом з кальцієм він забезпечує стабільність скелету тварин, відповідає за надходження енергії для обмінних процесів в організмі, а також бере участь в передачі генної інформації при діленні клітин.
У більшості компонентів комбікормів концентрація кальцію та фосфору недостатня для забезпечення потреби, яка залежить від фізіологічного стану і рівня продуктивності тварин, тому вони повинні надходити з відповідними мінеральними кормами і добавками.
За нестачі кальцію і фосфору затримується ріст і розвиток молодняку, знижується продуктивність дорослих тварин, зменшується рівень споживання та перетравність кормів, спостерігається розлад травлення, суттєво збільшуються витрати кормів на одиницю одержуваної продукції, молодняк хворіє на рахіт, а доросле поголів’я – на остеомаляцію.
У дійних корів після отелення може спостерігатися короткотермінове порушення кальцієвого обміну. Це пов’язано з початком молокоутворення, коли потреба корів у кальцію різко зростає. Організм деяких тварин не в стані отримати необхідну кількість елементу шляхом більш ефективного використання його із раціону або мобілізації із скелету. У такому випадку кальцій вивільнюється із м’язів, але оскільки даний елемент необхідний для їх нормального функціонування, нестача його призводить до післяродового парезу (утруднення рухів, тремтіння м’язів). Якщо не проводити відповідного лікування, то порушення кальцієвого обміну призводить до значного зниження надоїв за всю лактацію.
При забезпеченні курей-несучок мінеральними речовинами особливої уваги приділяється кальцію, так як із шкаралупою щоденно втрачається 2-2,5 г цього елементу. Якщо прийняти, що в середньому засвоюється 50 % кальцію, то курка щоденно повинна споживати його 3,5-5 г (32-34 г на 1 кг комбікорму).
Для досягнення високої несучості у раціонах курей необхідно дотримуватися визначеної концентрації фосфору, та співвідношення між кальцієм і фосфором на рівні 6-8 до 1.
За нестачі кальцію і фосфору міцність шкаралупи і продуктивність птиці швидко знижуються, затримується линька.
Зерно / Мікотоксини / Сорбенти
Ураженість кормів мікотоксинами все частіше називають основною причиною низької продуктивності і виникнення хвороб у тварин. Так звані «польові» гриби роду Fusarium (Фузаріум) починають вироблення мікотоксинів ще під час вегетації рослин і продовжують її в період зраненого зерна. Інші, так звані «амбарні» гриби родів Aspergillus (Аспергіл) і Penicillium (Пеніцил), активізуються тільки в зерновій масі.
До найбільш поширених в кормах мікотоксинів, що виробляються грибами роду Fusarium (Фузаріум) є зеараленон, трихотецени, Т-2 токсин, дезоксиніваленол (ДОН, вомітоксин), фумонізин, роду Aspergillus (Аспергіл) – афлатоксин, родів Aspergillus (Аспергіл) і Penicillium (Пеніцил) – охратоксин А.
Механізм дії мікотоксинів на обмін речовин у тварин:
– послаблюють дію ферментів і тим самим затримують обмін речовин в організмі тварин, що призводить до накопичення його кінцевих продуктів розпаду, а також до зміни гістологічної структури печінки і нирок;
– затримують ділення клітин і синтез білка, що призводить до зниження приростів живої маси;
– деякі мікотоксини за своєю структурою подібні статевим гормонам, тому їх тривале надходження в організм тварин призводить до зниження відтворної здатності.
Наслідки ураження тварин плісеневими грибами:
– зменшення вмісту в кормах вітамінів, амінокислот, жиру, енергії;
– погіршення апетиту, секреції ферментів та всмоктування поживних речовин;
– ураження органів травної системи та нирок;
– пригнічення імунної системи;
– затримка росту та зниження продуктивності;
– порушення відтворної функції тварин.
У середньому до 50 % зерна містить мікотоксини в тій чи іншій концентрації.
Мікотоксини накопичуються, перш за все, в оболонці зерна і при його переробці попадають у висівки. Вони можуть бути також у соломі, сіні і силосі. У кормах мікотоксини накопичуються за певних умов: вологості зерна не менше 16 % і температурі 20-35 0С.
Концентрація мікотоксинів у зерні залежить від погодних умов у рік збирання, агротехнічних заходів, підготовки зерна до зберігання, а також умов зберігання. Щоб запобігти виникненню мікотоксикозів, зібране зерно необхідно відразу ж висушити до вологості не більше 14 % або обробити пропіоновою кислотою.
На практиці для зменшення вмісту мікотоксинів застосовується механічне очищення зерна, що сприяє зниженню їх концентрації на 20 %, очищення зерна від плівок на шелушильно-шліфувальних машинах та використовують сорбенти, які вводять безпосередньо в кормову суміш або комбікорм.
Призначення сорбентів при згодовуванні кормів уражених мікотоксинами:
– знижують чутливість тварин до мікотоксинів;
– стримують інтенсивність їх всмоктування із травного каналу в організм тварин;
– зменшують дози адсорбованих токсинів до рівня, нижчого за біологічний поріг;
– адсорбують комбінацію мікотоксинів з різною молекулярною масою та структурою.
– дозволяють згодовувати корми з мінімальними втратами продуктивності тварин.
Інструкція щодо використання:
25 г на кілограм повнораціонного корму / 2,5 % повнораціонного корму
25 г на кілограм комбікорму-концентрату / 2,5 % комбікорму-концентрату
25 г на кілограм кормової суміші / 2,5 % кормової суміші
6,0 % повнораціонного корму борошно вапнякове (фракція 0-3 мм), (для курей)
Виробник: Фізична особа-підприємець Різничук Ігор Федорович
67822, Одеська область, Овідіопольський район., с. Нова Долина, вул. Крупської 2/2
Тел.: +38 (067) 482 07 29 / e–mail: hodivlianova@ukr.net / http://hodivlianova.com.ua/