КОМБІКОРМИ-КОНЦЕНТРАТИ «ГОДІВЛЯ НОВА»
Комбікорми-концентрати – однорідна суміш подрібнених до необхідної крупності концентрованих кормів, мінеральних добавок і біологічно активних речовин, призначена для балансування раціонів за основними елементами живлення тварин та виробництва повнораціонних кормових сумішей.
Сировиною для виробництва комбікормів-концентратів «ГОДІВЛЯ НОВА» є зернові корми, рослинні протеїнові концентрати, сухі молочні корми, кормові добавки: карбонат кальцію, монокальційфосфат, хлорид натрію, карбонат натрію, лізин, метіонін, треонін, пребіотик та попередні суміші або пре-премікси, що містять у своєму складі мікроелементи: залізо, мідь, цинк, кобальт, марганець, йод, селен, вітаміни: A, D, E, K, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B9, B12, H, натуфос, комплекс ферментів, антиоксидант, адсорбент, антиоксидант, ароматизатор та підкислювач.
Поживність і якість комбікормів-концентратів «ГОДІВЛЯ НОВА» відповідають вимогам інтенсивного високопродуктивного тваринництва.
Використання комбікормів-концентратів «ГОДІВЛЯ НОВА» забезпечує балансування раціонів великої рогатої худоби за вмістом обмінної енергії, протеїну, мінералів, вітамінів та інших біологічно активних речовин.
Перевагами використання комбікормів-концентратів «ГОДІВЛЯ НОВА» є стандартна якість сировини, висока конверсія комбікорму в продукцію, одержання генетичного обумовленого рівня продуктивності тварин, відмінна якість продукції, економічна ефективність виробництва продукції тваринництва.
Норма згодовування комбікорму-концентрату залежить від базового рівня продуктивності корів та індивідуального добового надою молока.
Годівля корів ґрунтується на використанні основного раціону, що складається із об’ємистих кормів з додаванням хлориду натрію і мінерального корму «Макро-Сорб» для дійних і сухостійних корів.
Такі раціони забезпечують потребу для підтримання життя і утворення приблизно 10 кг молока.
Якщо молочна продуктивність перевищує базовий рівень, коровам зверх основного раціону згодовують комбікорм-концентрат, збалансований за поживними речовинами у відповідності з даною продуктивністю.
На 1 кг комбікорму-концентрату має припадати 2-2,5 кг виробленого молока. У високопродуктивних корів кількість молока, одержуваного в розрахунку на 1 кг додаткового концентрованого корму в будь-якому випадку повинно перевищувати 2,2 кг.
Забезпечення повноцінного живлення дійних корів проводиться за такими показниками як суха речовина, обмінна енергія, чиста енергія лактації, сирий протеїн, засвоюваний протеїн, не розщеплюваний в рубці протеїн, руминальний (рубцевий) баланс азоту, лізин, метіонін+цистин, треонін, триптофан, сира клітковина, цукор+крохмаль, не розщеплюваний в рубці крохмаль, сирий жир, сіль, кальцій, фосфор, магній, калій, залізо, мідь, цинк, кобальт, марганець, йод, селен, вітаміни A, D, E.
При аналізі раціонів годівлі для дійних корів враховуються такі показники як витрати молока на 1 кг засвоюваного протеїну і на 1 МДж чистої енергії лактації, кількість сирого протеїну, що припадає на 1 МДж обмінної енергії, вміст сирого і засвоюваного протеїну в сухій речовині раціону, концентрацію чистої енергії лактації в сухій речовині раціону, вміст сирої клітковини в основному і загальному раціоні, фізичну структуру раціону, руминальний (рубцевий) баланс азоту, вміст цукру і крохмалю, цукру і розщеплюваного в рубці крохмалю, не розщеплюваного в рубці крохмалю та сирого жиру в сухій речовині раціону, співвідношення між калієм і натрієм, кальцієм і фосфором у раціоні, співвідношення за сухою речовиною між об’ємистими і концентрованими кормами.
Кратність годівлі залежить насамперед від фази лактації і кількості концентрованих кормів у раціоні, а також від способу згодовування кормів: роздільне і у складі загально-змішаного раціону.
За роздільної годівлі слід дотримуватись певних правил щодо черговості згодовування окремих видів кормів. Спочатку згодовують силос і сінаж, потім
сіно і солому. Завдяки цьому пізніше включаються в дію фізіологічні механізми, які обмежують споживання корму внаслідок наповнення рубця.
Комбікорм-концентрат згодовують лише після об’ємистих, інакше поїдання останніх зменшується. При поїданні об’ємистих кормів виділяється більша кількість слини, ніж при поїданні концентрованих. Із слиною в рубець попадає значна кількість буферної величини (гідрокарбонату натрію) з величиною pH 8,1-8,3. Це запобігає зниженню pH, що викликається низькомолекулярними жирними кислотами, які утворюються при ферментації концентрованого корму.
Величина споживання основних кормів у жуйних тварин залежить також від рівня концентрованих кормів у раціоні і режиму їх згодовування. Не вдається уникнути певного зниження поїдання основного корму при підвищеній даванці концентрованих кормів, яке починається при згодовуванні орієнтовно 4 кг концентрованих кормів, досягаючи максимуму – при згодовуванні 8-10 кг.
Добову кількість концентрованих кормів, встановлену на конкретну молочну продуктивність слід згодовувати в якомога більше прийомів, не перевищуючи 2 кг за одну даванку. При згодовуванні в один прийом більше, ніж 3 кг концентрованого корму значення рН у рубці падає нижче 6, що зменшує в ньому кількість целюлозолітичних бактерій. Наслідком цього є уповільнення ферментації корму і збільшення часу його перетравлення, що в кінцевому рахунку призводить до зниження споживання сухої речовини всього раціону. Згодовування добової кількості концентратів у декілька прийомів запобігає зниженню pH в рубці і тим самим – зменшенню споживання основного корму.
За використання загально-змішаного раціону коровам у перший період лактації згодовують повнораціонну кормову суміш, яка складається з основного раціону і 8 кг комбікорму-концентрату за добового надою молока 22-26 кг, у другий – основного раціону і 6 кг комбікорму-концентрату за добового надою молока 18-21 кг і в третій період лактації – основного раціону і 4 кг комбікорму-концентрату, що забезпечує 14-16 кг добового надою молока та відкладання поживних речовин. У кожному з періодів забезпечується максимальна стимуляція молочної продуктивності корів та раціональне використання комбікорму на утворення молока.
Виробник: Фізична особа-підприємець Різничук Ігор Федорович
67822, Одеська область, Овідіопольський район., с. Нова Долина, вул. Крупської 2/2
Тел.: +38 (067) 482 07 29 / e-mail: hodivlianova@ukr.net / http://hodivlianova.com.ua/